Mivel van időm: Írok
A poltikai korektségről....
A poltikai korektég egy szabályrendszer /is/ vagyis inkább : ideológia.
Definició: Ideológia egyenlő.... Egy doktrina(elv) modszeres terjesztése.
A poltikai korektség rendkívül csábító. Hisz olyan dolgokat fogalmaz meg amit az emberek jó része erkölcsi parancsnak vél.
Ezenkívűl több ponton is érintkezik a valósággal ami hitelesíti és valószerűvé teszi.
Persze a jó propaganda igy müködik. Vessünk egy pillantást a Feminizmusra. Ennek a mozgalomnak a célja: megváltoztatni a fenn álló viszonyokat. /mint álltalában minden mozgalomnak/. Ez rögtön felvet egy kérdést: A viszonyokat a történelmi szükségszerüségek vagy az egyének akarata befolyásolja?
Szerintem a szükségszerűség ( kényszer ) a hajtó erő.
Akkor a feminizmus miért jelenhetett meg a világegyetemben?
Mert szükségszerű volt. ( picit mosolygok)
Hagyjuk az elveket és az értékeket a mozgalmároknak, magam megpróbálok szikár, tényszerű választ adni a kérdésre.
A XIX. század végére a nyugati világ eljutott az emberi szerveződés olyan fokára, ahol a további fejlődéshez szükséges volt szélesíteni a tulajdonnal rendelkezők körét. A tulajdonnal rendelkezésen, ebben az esetben a mikrokörnyezetbe való erősebb beavatkozást lehetőségét értem.
Nem taglalom itt, hogy milyen tulajdonságokhoz és körülményekre van szükség ahoz, hogy a vezető rétegbe tartozzon az egyén. De annyit könyedén megállapíthatok, hogy a nők háttérbe szorulásával a faj bizonyos menyiségű emberi erőforrásról mond le.
Addig amíg a technikai fejlődés nem teremtett ennyire bonyolult emberi szerveződéseket ( pl nagyvállalatok, nagyon kifinomult helyi kormányzati viszonyok) , addig nélkülözhette a nőkben fellelhető emberi potenciálokat a faj. Amint tuljutott a "kritikus tömegen" a fejlődés, rögtön űr keletkezett az irányító személyek , világformáló energiájában. . Mert minnél bonyolultabb egy gépezet annál több csavart igényel. A nem irányító személyek munkaerejét a technikai fejlődés gépekkel, és/vagy jobb munkaszervezéssel kivállthatta, de az akaratot (ami minden létrejövés alapja az embereknél) már nem.
És ott volt a rengeteg kiaknázatlan potenciál....
2+2 az 4
A nők "öntudatra ébredésével" megindult a küzdelem a látható térfélen is. A nők csoportokba való szervezödésével a hatékonyság megugrott és kivivtak bizonyos jogokat. Ez persze nem volt valami gyors folyamat.
Tudom, hogy az elvek kihagyása ebből a történetből, néhány embertársam ellenkezését váltja ki. Az emberek jobban szeretik a patetikus válaszokat.
Álláspontom szerint a történelmet a gazdasági szükségszerüségek mozgatják. Erről már a görögök is írtak eleget. A feminizmus is része a történelemnek. Igy hát ezt a jelenséget is gazdasági kényszereknek kell mozgatni.
Én nem tudok értékmentes válaszból elfogathatóbbat.
Aki tud az írja le....